Пт, 10.05.2024, 19:03
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Ганно-Опанлинський НВК I-III ступенів

Меню сайту
Категорії розділу
Національно-патріотичне виховання [5]
На допомогу класному керівнику [3]
План виховної роботи на 2016/2017 н.р. [1]
Плани та звіти про виховну роботу [12]
звіти виховна робота 2017-2018 н.р. [4]
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 11
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Блог виховної роботи


11:03
Пам ятки для батьків

                                             ПАМ’ЯТКА

Перша долікарська допомога при сонячних опіках та тепловому ударі

Влітку істотно зростає ризик перегрівання на сонці та навіть у тіні. У такому разі у дитини може настати тепловий удар та з’явитися сонячний опік.

У разі сонячного опіку

• При підозрі на сонячні опіки слід оглянути потерпілого і встановити важкість опіків. Насамперед, потерпілого слід перенести у прохолодне місце. Важкість опіку визначається глибиною ураження шкіри та площею опікової поверхні.

• Розрізняють 4 ступеня опіків:

- І ступінь – почервоніння шкіри, свербіння, незначний набряк, можливе лущення;

- ІІ ступінь – утворення пухирів з рідиною всередині;

- ІІІ ступінь – омертвіння тканини;

- ІV ступінь – обвуглювання тканини.

• Сонячні опіки найчастіше є опіками І ступеня, рідше – ІІ. Насамперед, слід прикласти на 5 – 10 хвилин до обпечених ділянок тіла пузир з льодом або інший холодний предмет з морозильної камери, загорнутий у чисту тканину.

• Глибокий та великий за охопленням поверхні шкіри опік може викликати опіковий шок. У дітей старше 3 років опіковий шок розвивається при площі поверхневого опіку більше 10%, у дітей від 1 до 3 років – більше 5 %, у дітей до 1 року – більше 3 %. Імовірність появи глибоких опіків у дітей висока через те, що їхня шкіра позбавлена захисних властивостей, що формуються з віком.

• При ураженні шкірного покриву необхідно накласти стерильну пов’язку. При опіках І ступеня опікову поверхню можна передчасно змазати маззю на основі пантенолу.

• Для попередження інфікування не можна торкатися опікової поверхні руками чи розтинати пухирі.

• За потреби дати потерпілому знеболювальний засіб.

• При появі виражених порушеннях терморегуляції у потерпілого після використання фізичних методів охолодження (обтирання, холодні компреси), перорального прийому жарознижувальних препаратів для профілактики судом й як додаткового знеболення може стати необхідними внутрішньом’язове введення ліків.

• При важких або значних за охопленням площі шкіряного покриву опіках слід викликати швидку.

У разі теплового удару

• При настанні теплового удару слід перенести потерпілого у прохолодне місце та покласти його на спину, підклавши йому під голову подушку або згорток одягу.

• Далі необхідно розстібнути чи зняти з потерпілого одяг, що заважає диханню. Змочити голову та груди холодною водою. Прикласти холодний компрес на поверхню шкіри, де зосереджено багато судин (лоб, тім’яна область та інші).

• Якщо потерпілий у тямі, бажано дати йому холодний чай або холодну підсолену воду.

• Якщо порушене дихання та відсутній пульс, слід провести штучне дихання і зовнішній масаж серця та негайно викликати швидку.

 

 

 

 

ПАМ’ЯТКА
Допомога при зимових травмах

Низька температура, ожеледиця, бурульки - все це може стати причиною травмування дитини взимку.
До травмувань можуть призвести і приховані у снігу гострі предмети – гілки, металеві предмети, скло тощо. Через це після того, як дитина повертається з прогулянки, варто завжди перевіряти наявність на її тілі дрібних поранень та, помітивши їх, оброблювати антисептиком.

При переохолодженні

· Якщо дитина довго перебувала на морозі та існує ризик переохолодження, слід перенести її до теплого приміщення.
· Потім слід замінити мокрий одяг дитини сухим і добре закутати її в теплу ковдру.
· Не слід намагатися швидко зігріти дитину - набирати гарячу воду у ванну чи заводити дитину у гарячій душ, інтенсивно розтирати її чи обкладати грілками. Такі дії можуть спричинити порушення серцевого ритму та внутрішньої кровотечі.
· Слід дати дитині теплий напій.
· Важливо обстежити ніс, вуха, кінцівки дитини. Якщо помітні ознаки обмороження, слід надати відповідну першу допомогу.
· Як дитина непритомна, слід перевірити, чи вона дихає та чи є в неї пульс. Якщо дихання та пульс відсутні, слід терміново розпочати серцево – легеневу реанімацію.

За підозри переламу кінцівки

· Слід провести іммобілізацію - закріпити кінцівку як мінімум у двох суглобах, вище та нижче травмованого місця.
· Прикласти до травмованого місця щось холодне.
· У разі кровотечі слід накласти дитині джгут (міцно затягнути кінцівку, наприклад, ременем), накласти тугу пов'язку. Аби вивільнити травмовану кінцівку, слід розрізати рукав чи штанину ножицями, адже зняти одяг з травмованої кінцівки, як правило, складно.
· Слід транспортувати потерпілу дитину до теплого приміщення. Якщо дитина мала та пошкодила одну чи обидві верхні кінцівки, її можна нести на руках. Якщо дитина не може йти, слід сконструювати носилки з тих матеріалів, що є поряд.
· За підозри травмування спини або шиї важливо покласти потерпілу дитину на тверду поверхню та зафіксувати її шию щільним коміром.
· Транспортувавши дитину до теплого приміщення, слід дати їй теплий напій і знеболювальний засіб. Потім огледіти місцем травмування. Якщо є садна, кровотеча - накласти пов'язку. Якщо є ознаки обмороження - надати відповідну першу допомогу.
· Після виконання дій слід викликати лікаря.

У разі травмування голови

· Щороку бурульки, що падають, як правило, з дахів домів, становлять смертельну небезпеку для життя. На складність травми безпосередньо впливають маса льоду, що впав, та висота падіння. Так, при падінні бурульки найчастіше фіксують травму голови - від легкого забиття до тяжких черепно – мозкових травм.
· Якщо дитина притомна, слід відвести її до приміщення, вкласти на ліжко чи диван, оцінити характер зовнішніх ушкоджень. Потім - обробити садно антисептиком і накласти на нього пов'язку.
· Якщо дитина непритомна, слід негайно викликати швидку. До прибуття швидкої не можна рухати дитину, адже у неї може бути травмовано шийний відділ хребта. Слід вкрити потерпілу дитину ковдрою, стежити за її диханням і пульсом.
При появі кровотечі слід накласти пов'язку, при блюванні – повернути голову дитини набік, аби вона уникла задухи.

У разі незначних травм

· Узимку діти нерідко травмуються через вкриті снігом гострі предмети – скло, гілки, металеві предмети. Від сильних подряпин зазвичай рятує одяг, проте загострені предмети можуть пошкодити шкірний покрив і без розриву одягу, що буває при швидкому ударі. У такому випадку одяг зминається, а шкіру ушкоджує предмет, що ніби «загорнутий» у тканину одягу. Саме тому навіть при непошкодженому одязі слід переконатися у відсутності ушкодження шкіри дитини.
· Поширена дитяча забава - облизувати метеливі предмети на морозі - може призвести до травмування. Якщо язик дитини прилип до поверхні, дитині ні в якому разі не можна робити різких рухів. При різкому русі тонкий та ніжний слизовий покрив залишається на металі, починається кровотеча, а потім протягом кількох днів триває болісне загоєння рани.
·Слід вмовити дитину потерпіти, не рухати головою, аби уникнути більшого травмування. Потім - полити язик дитини ледь теплою (аби уникнути опіків) водою.

Аптечка для надання допомоги при зимових травмах

· Для надання допомоги при зимових травмах у аптечці мають бути:
- перев'язувальний матеріал (бинти стерильні та еластичні, стерильні серветки, котушка пластиру, бактерицидний лейкопластир);
- антисептики (розчин перекису водню, брильянтового зеленого);
- знеболювальниі засоби;
- судинорозширювальні засоби;
- матеріал для накладання шини.

Категорія: На допомогу класному керівнику | Переглядів: 431 | Додав: filnadin1987 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar